Vánoční čertoviny a čertovská besídka

IMG_1131

Období před Vánoci bývá pro některé dospělé tak trochu peklo. Shon a stres nás v tuto dobu zkrátka dožene… A ani děti z naší školičky se letos peklu nevyhnuly. Ale pozor!! Není peklo, jako peklo. To u nás v Domečku bylo veselé a skotačivé. Ráno jsme si nasadili rohy a za gumu punčocháčků zastrčili čertovský ocásek, který jsme roztočili při čertí polce. Při honičkách jsme vyklepali blechy z kožíšků a celou školku jsme měli vyzdobenou všelijakými čerty a čertíky.
V posledním týdnu před prázdninami jsme si pozvali do školky naše blízké a předvedli jim spoustu čertovin. Pásmo básniček, písniček a tanečků se dětem velice podařilo a z hlediště se ozval zasloužený potlesk. A tím jsme pekelné brány uzavřeli a už se moc těšili na Vánoce. (Fotky z besídky zde)

Prosinec ovšem nebyl pouze pekelný. Vyráběli jsme si dárečky pro rodiče k Vánocům, vánoční přáníčka, provoněli školku perníčky, povídali si o vánočních tradicích a s každou další zapálenou adventní svíčkou jsme četli nový vánoční příběh….. (A bohužel nás zradila technika, takže jen malinko fotek zde).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jitka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.