ZÁŘÍ V DOMEČKU A TAKÉ V LESE

Po prázdninách jsme se opět sešli ve školce. Přibyly k nám i nové děti a musíme je pochválit. Hned si ve školce zvykly, nějaká ta slzička byla, ale tu jsme osušili a bylo dobře. Skamarádili jsme se velmi rychle, brzy se děti naučily, kde má jaká věc své místo, jak to ve školce chodí, co se smí a co nemůže. A tak bylo hoooooodně času na hraní, zpívání, vyrábění, malování, cvičení, a tak.
„Září v hrnci barvy vaří,
skřítci v lese hospodaří.
Trpaslíci houboví
vaří si čaj šípkový.“
S touhle říkankou jsme si vystačili polovinu měsíce. Potrénovali jsme si barvy a také jsme si uvařili šípkový čaj, zrovna jako to dělí trpaslíci v lese. Také písnička o houbách se dětem moc líbila. „Hádaly se houby, hádaly se v lese, kterou z nich si houbař v košíku odnese. A už kráčí v mechu houbař kudrnatý, nevzal ani jednu – byly jedovatý!“
O houbách jsme si nejen zpívali, ale také jsme je malovali, tiskali, tvořili z papíru,… a zašli se podívat do lesa, jestli opravdu rostou. Nic moc jsme nenašli, tak jsme si aspoň udělali super houpačku!
Také přijela na návštěvu naše kamarádka paní Martina, která jezdila s kozou Rozinkou. Letos ale bylo ale bylo překvapení a přijel Rozinky bráška- kozlík Bertík. A ten taky uměl kousky, panečku! :)
Slavili jsme narozeniny a svátky dětí. Na focení moc času nezbývá, ale snažíme se. :)
Fotky ze září najdete TADY71655564_678650379288119_5125145789546364928_n