ZAVOLÁME NA JARO, ABY SE UŽ CHYSTALO

„Pojďme děti, pojďme spolu, vyženeme zimu z domu. Zavoláme na jaro, aby se už chystalo!“ Tak přesně touhle písničkou jsme se chystali na jaro my, u nás v Domečku.
A nejen písničkou… Našemu kamarádovi krtkovi se u hromádky zazelenaly první sněženky, které jsme si také vyrobili, společně s nimi i další jarní květiny, vytvořili jsme spoustu sluníček, ptáčky a jaro pořád nikde. Tak jsme na to šli velikonočně! Zajíci, ovečky, vajíčka, kraslice…. Společně děti upletly i pomlázku pro krtka a roztočily řehtačku. Naučily se koledu o malém zajíčkovi a předčasně, na zkoušku, kluci vyšupali všechny holky z naší školky.
V lednu jsme se zapojili do polytechnického projektu „Vzdělávání mateřských škol v gramotnostech“, díky kterému se paní učitelky dovídají nové a zajímavé věci, které s dětmi hned zkouší. No a také jsme dostali nemalý finanční příspěvek na libovolnou stavebnici. Rozhodli jsme se dokoupit díly k Polikarpově stavebnici, které už jsme ve školce trochu měli a dobře jsem udělali! Děti si s ní denně hrají, staví pirátské lodě, domečky, formule, letadla, vozíčky, knihovnu, koupelnu (a naloží se do „vany“), klouzají se po klouzačce, lezou po žebříku a moc je to baví. Děkujeme! A jedno velké překvapení na nás ještě čeká. Počkejte si. 😉
Fotky pořízené během března jsou k prohlédnutí TADYIMG_20180322_143810