DUBNOVÉ LEGRÁCKY

Tak největší dubnovou legráckou je asi to počasí! Ale takových srandiček už stačí a chceme zase jaro!! V dubnu jsme začali velikonočně. Seznámili jsme se s velikonočními tradicemi a zvyky, s krtkem jsme upletli pomlázku, zaseli obilí do vyrobených košíčků, vytvořili jsme velikonoční přání pro naše blízké a těšili se na koledu. Po Velikonočním pondělí jsme otevřeli dveře školky všem, kteří se k nám chtěli podívat. Přivítali jsme nové děti i s rodiči, ukázali jim jak to u nás vypadá a jak to u nás chodí. Na některé z nich, se těšíme už v září. :-)
A co nás v dubnu moooc bavilo, byl čarodějnický týden. Vyrobili jsme si klobouky, jako správné čarodějnice a správní čarodějové, vařili kouzelné lektvary, vyráběli ježibabky, košťátka a těšili jsme se jak je všechny spálíme a na čarovném ohni si opečeme buřtíky. Jenže to počasí…..to nám nedovolilo.  Ale náhradní plán byl nakonec ještě lepší!! Pořádali jsme čarodějný turnaj, kde jsme děti zkoušeli z vaření lektvarů, čarování, létání na koštěti a dalších disciplín a na závěr jsme je ocenili čarodějnickým vysvědčením. Fotografie jako vždy k nahlédnutí TADY.
IMG_20170428_112547