PODZIM V PLNÉ PARÁDĚ

V říjnu jsme v Domečku měli napilno. Podzim v plné parádě a my si chtěli užít všechno, co tohle krásné období nabízí. Za krtečkem na návštěvu přicupital ježek a vyprávěl nám všem, jak to na podzim chodí. Zajímali jsme se o stromy, listnaté i jehličnaté, naučili se něco od kořenů až po větvičky vysoko v oblacích.
Očesali jsme jabloně a uvařili si voňavý jablečný img_20161006_111626kompot. Nasbírali jsme bukvice i kaštany, které sušíme a v zimě odneseme do krmelce pro zvířátka. Vydlabali jsme velikou dýni a usměvavé dýňové strašidlo nám svítilo každé ráno hned u dveří školky. Děti z přípravné třídy si pro nás připravily divadýlko „O řepě“ a tím jsme sklizeň zakončili. A protože podzimní vítr není jen na shazování listí a čepic, tak jsme se vrhli na draky. Dráčci papíráčci nás moc bavili. Pohádky, říkanky, písničky, dračí honičky, papíroví draci malí i velcí… Fotky z října si můžete prohlédnout zde.