BŘEZEN, ZA KAMNA VLEZEM?

IMG_20160314_132244Pranostika říká: Březen, za kamna vlezem. I když počasí k tomu tak trochu vybízelo, ty naše blešky bychom za kamny určitě dlouho neudrželi. 😀 Tak jsme místo za kamna nasedli do autobusu a vydali se do Karlových Varů, do Světa záchranářů. Profesionální hasiči pro nás měli připravený vzdělávací program „Svět ohně“ a děti naprosto uchvátili. Imaginární svět záchranářů je opravdu moc pěkný, propracovaný a zajímavý. www.svetzachranaru.cz a fotografie z výletu zde. O jarních prázdninách si většina dětí užívala volno a těch pár, co do školky dorazilo, se nechalo trochu nalákat na jaro a začali jsme přivolávat sluníčko tak, jak to umíme- písničkou, říkankou, obrázky a výrobky. Po prázdninách už jsme se do toho pustili ve velkém a to by bylo, aby si to sluníčko nedalo říct. S blížící se Mateřinkou, nesoutežní přehlídkou mateřských škol, ve školce zněl hlas Chubbyho Checkera, protože na jeho písničku „Let´s twist again“ děti vytáčely paty a tančily twist. Pokaždé se snažíme nacvičit takové vystoupení, které by děti hlavně bavilo. Letos máme děti skotačivé a tak myslíme, že tohle byla dobrá volba. Opravdu si to užívaly a vystoupení se jim mooooc, moc povedlo!! Pod tímto odkazem se můžete podívat na video. Velikonoce jsme vůbec neopomněli. Děti jsme seznámili s původem velikonoc, s tradicemi i s velikonočními zvyky, namalovali jsme si kraslice, učili se koledu, zaseli obilí… a po svátcích se koledníčci trumfovali, kdo vyšupal víc holek a kdo vykoledoval víc vajíček.  :-) Fotografie tady.