LEDEN PLNÝ SNĚHULÁKŮ

IMG_20160127_114639Vánoční prázdniny utekly jako voda a my se opět setkali v té naší školičce. Odpočatí do nového roku, připraveni a natěšeni na další várku čertovin.
Peklo už ale zůstalo zamčené a my se chtěli trochu vydovádět na sněhu. Jenže počasí nám nepřálo, tak jsme si museli poradit jinak. Sněhová bitva s koulemi papírovými, vločky z děrovačky a sněhuláci malovaní, vystříhaní, z keramické hlíny, z kartonu, z papírových talířků, z ponožek, ze špachtlí, z pěny na holení …….sněhuláci všude kam se podíváš!! Chyběli jen ti sněhoví a tak, jak děti říkaly, nám nebíčko i ten sníh konečně poslalo. A protože se nám v Domečku sněhuláků opravdu urodilo, rozhodli jsme se uspořádat „Sněhulákovou výstavu“. Práce dětí jsou k vidění ve výloze obchodního domu Coop.

A i to počasí se nakonec vzpamatovalo a alespoň pár dní jsme si užili pravého sněhu a vydováděli se na kopci. To nás vážne moc moc bavííííí! :-) Nezapomněli jsme oslavit ani narozeniny Máji a Markétky. Na konci ledna jsme si povídali o ptáčcích. Krmítka nakreslili, vyrobili a i ptáčkům venku jsme nasypali, z otisků rukou i nohou udělali pořádné kosáky a protože zrníčka chutnají i našim mlsným zobáčkům, tak jsme si napekli celozrnné sušenky z ovesných vloček.  A jak to u nás v lednu vypadalo se dozvíte tady.

Exhibice thajského boxu

IMG_0132
Ve středu jsme měli hosty z Mariánských lázní, ale nebyli to žádní lázeňáci. :-) Dorazili k nám thaiboxeři z místního klubu Ravánagym. Protáhli si s dětmi těla, předvedli své umění a nechali děti, aby si i oni vyzkoušely jaké to je být na chvíli boxerem.  My bychom jim moc a moc chtěli poděkovat za to, že si udělali čas a dorazili k nám do školky splnit jeden dětský sen. Děkujeme za jejich profesionální a laskavý přístup a dovolíme si vložit slova trenéra, Jaroslava Švehly, která připojil k fotogalerii této akce na svém webu (www.ravanagym.com) – „Byli jsme na návštěvě v Toužimi, v krásně upravené a vybavené mateřské školce Domeček. V jejich prosluněné tělocvičně jsme ukázali dětem co je to thajský box. Myšlenka vznikla úplně spontánně… Děti zkrátka toužily vidět „voplavdický boxely“. Tak mě to pobavilo, že jsme je přijeli potěšit. Děti byly úžasné. S vykulenýma očima a hlasitým “ Oeeeej“ pozorovaly naši malou exhibici a poté si s radostí navlékly boxerky a staly se na chvíli jednimi z nás. Zapojily se také paní učitelky a bylo to opravdu moc krásné dopoledne. Je nám ctí, že jsme mohli dětem udělat radost a připravili pro ně nevšední zážitek.“