ZÁŘÍ V DOMEČKU A TAKY V LESE

Po prázdninách jsme se opět sešli ve školce. Přibyly k nám i nové děti a musíme je pochválit. Hned si ve školce zvykly, nějaká ta slzička byla, ale tu jsme osušili a bylo dobře. Skamarádili jsme se velmi rychle, brzy se děti naučily, kde má jaká věc své místo, jak to ve školce chodí, co se smí a co nemůže. A tak bylo hoooooodně času na hraní, zpívání, vyrábění, malování, cvičení, a tak.
„Září v hrnci barvy vaří,
skřítci v lese hospodaří.
Trpaslíci houboví
vaří si čaj šípkový.“
S touhle říkankou jsme si vystačili polovinu měsíce. Potrénovali jsme si barvy a také jsme si uvařili šípkový čaj, zrovna jako to dělí trpaslíci v lese. Také písnička o houbách se dětem moc líbila. „Hádaly se houby, hádaly se v lese, kterou z nich si houbař v košíku odnese. A už kráčí v mechu houbař kudrnatý, nevzal ani jednu – byly jedovatý!“
O houbách jsme si nejen zpívali, ale také jsme je malovali, tiskali, tvořili z papíru,… a zašli se podívat do lesa, jestli opravdu rostou. Nic moc jsme nenašli, tak jsme si aspoň udělali super houpačku!
Také přijela na návštěvu naše kamarádka paní Martina, která jezdila s kozou Rozinkou. Letos ale bylo ale bylo překvapení a přijel Rozinky bráška- kozlík Bertík. A ten taky uměl kousky, panečku! :)
Slavili jsme narozeniny a svátky dětí. Na focení moc času nezbývá, ale snažíme se. :)
Fotky ze září najdete TADY71655564_678650379288119_5125145789546364928_n

ČERVENají SE JAHODY, NAJDETE NÁS U VODY!

V červnu jsme si hodně užívali sluníčka a k horkým dnům patří i voda. Na našem kousku zahrady jsme si naplnili vodou dva obří bazény a příjemně se v nich osvěžili. Stříkali jsme vodou po všem a po všech co bylo v dosahu, nikdo neunikl!!  😆
Na exkurzi u hasičů to bylo jako vždy super a zase jsme se i příjemně zchladili. A na konci června, když slunce opravdu pálilo, byli tak hodní, že nám dovolili přijít na návštěvu ještě jednou a vodní bitka nám zase osvěžila den. Děkujeme, hasiči!!
Velmi zajímavá byla přednáška „Prales dětem“ o životě v pralese i v naší české přírodě. Viděli jsme, jak fungují fotopasti a k čemu jsou dobré, dozvěděli jsme se, jak i my můžeme přispět k záchraně ohrožených druhů zvířat. Děkujeme panu Petrovi Coubalovi za nesmírně zajímavou a poutavou přednášku a doufáme, že až vyrosteme, budeme se moci zúčastnit některého z jeho pracovních táborů na Sumatře.
K červnu patří také loučení s našimi předškoláky. Vystoupením všech dětí a pasováním těch předškolních na školáky jsme se slavnostně rozloučili a pak se společně s rodinami přesunuli na Lesní správu Toužim, kde nám opět připravili ohniště a dovolili nám u nich pobýt. Děkujeme! Opekli jsme si buřty, zahráli si hry, popovídali si a potom se ti velcí a stateční rozloučili s rodiči a vydali jsme se spát do školky. Večer jsme si udělali stezku odvahy, soutěžili jsme a tančili, umyli se, vyčistili zoubky, koukli na poslední pohádku a a spali až do rána! Pyžamový den, který následoval, byla taky pěkná divočina, ale o zábavu nouze nebyla.

Teď vám už přejeme hezké prázdniny, loučíme se s vámi a v září se Domeček bude na všechny zase těšit!

Fotky z června jsou TADYIMG_4759

KVĚTEN V DOMEČKU

Počasí se nám konečně umoudřilo, sněhové mraky uvolnily na obloze místo sluníčku, jaro se vrátilo a také v Domečku je vše tak, jak má být. Hrajeme si, zpíváme a tancujeme, cvičíme a malujeme, vyrábíme a tvoříme a chodíme hodně ven. Učili jsme se o domácích i lesních zvířátkách, jejich mláďatech a o tom, jak  a kde žijí. Povídali jsme si o přírodě, co s ní sluníčko umí a jak jí pomáhat a jak ji chránit. Slavilo se také opět hodně narozenin a svátků, rozdala se spousta hubiček i bonbonků. V květnu je Světový den hygieny rukou, a tak jsme si ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem na ty bacili posvítili. A doslova! Dostali jsme Sadu na výrobu mýdel, leporela s básničkou pro nácvik správného mytí rukou a také pytlík plný bacilů, co jdou vidět pod UV světlem a my jsme pozorovali kolik jich na rukách máme. Na začátku května proběhl Den otevřených dveří a zápis a do naší školky. Moc rádi jsme se přivítali s novými dětmi a rodiči, ukázali jim jak to u nás vypadá a chvilinku jsme si s dětmi pohráli. IMG_4143
Fotky z května najdete TADY:-)