LISTOPADOVÝ VÍTR

Na začátku listopadu se přihnal vítr a přinesl spoustu zpráv. Dozvěděli jsme se jak nám pomáhá, ale i jak umí škodit. Ve školce jsme si o něm i zazpívali, naučili se básničku, zkoušeli jsme si jaký vítr máme v sobě a trénovali dechová cvičení i svaly v puse a okolo ní. Listopadový vítr vyhnal draky na nebe! Proháněli se po nebi a nás moc těšilo, jak jim to jde. Draky jsme si taky malovali, vyráběli, počítali jim mašle na ocasech, vyplňovali pracovní listy s dračí tematikou, četli si pohádky o dracích papírových a sedmihlavých.
Martin sice na bílém koni nepřijel, ale my jsme si koně vyrobili i s podkovami. Koncem listopadu jsme začali s Mikulášem a jeho partou a už se těšíme na prosinec! Pár fotografií z listopadu si můžete prohlédnout kliknutím na odkaz schovaný TADYIMG_9949

BAREVNÝ ŘÍJEN

Další měsíc ve školce jsme měli opravdu barevný. Podzim se vybarvil do své krásy a naše školka také! Velké děti jely na výlet do přírodní rezervace Kladská, kde se dověděly o síle léčivých pramenů, které i ochutnaly a také o krásách a zajímavostech tamnější přírody. V Domě přírody se jim zjevila víla a ti stateční se podívali do netopýří jeskyně.
S písničkou o ježcích jsme si povídali ještě o ovoci, zeleninu jsme si procvičili když „Šel zahradník do zahrady“. Venku jsme si nasbírali kaštany a krásné listí, ve školce pak vyráběli pěkné věci. Trošku jsme se postrašili v období Halloweenu a pobavili jsme se třeba i u divadla o skřítkovi Vítkovi.
V naší tělocvičně pilně procvičujeme těla a pořádně na sobě makáme. „Sportem ke zdraví“, znáte to, ona si to pak nějaká nemoc rozmyslí, jestli vleze na takové sportovce. 😀
S kamarády jsme nezapomněli oslavit jejich narozeniny a svátky a fotky ze října uvidíte, když kliknete právě TADYIMG_8800

ZÁŘÍ V DOMEČKU A TAKÉ V LESE

Po prázdninách jsme se opět sešli ve školce. Přibyly k nám i nové děti a musíme je pochválit. Hned si ve školce zvykly, nějaká ta slzička byla, ale tu jsme osušili a bylo dobře. Skamarádili jsme se velmi rychle, brzy se děti naučily, kde má jaká věc své místo, jak to ve školce chodí, co se smí a co nemůže. A tak bylo hoooooodně času na hraní, zpívání, vyrábění, malování, cvičení, a tak.
„Září v hrnci barvy vaří,
skřítci v lese hospodaří.
Trpaslíci houboví
vaří si čaj šípkový.“
S touhle říkankou jsme si vystačili polovinu měsíce. Potrénovali jsme si barvy a také jsme si uvařili šípkový čaj, zrovna jako to dělí trpaslíci v lese. Také písnička o houbách se dětem moc líbila. „Hádaly se houby, hádaly se v lese, kterou z nich si houbař v košíku odnese. A už kráčí v mechu houbař kudrnatý, nevzal ani jednu – byly jedovatý!“
O houbách jsme si nejen zpívali, ale také jsme je malovali, tiskali, tvořili z papíru,… a zašli se podívat do lesa, jestli opravdu rostou. Nic moc jsme nenašli, tak jsme si aspoň udělali super houpačku!
Také přijela na návštěvu naše kamarádka paní Martina, která jezdila s kozou Rozinkou. Letos ale bylo ale bylo překvapení a přijel Rozinky bráška- kozlík Bertík. A ten taky uměl kousky, panečku! :)
Slavili jsme narozeniny a svátky dětí. Na focení moc času nezbývá, ale snažíme se. :)
Fotky ze září najdete TADY71655564_678650379288119_5125145789546364928_n